christelijke datingsite en community

In stukjes naar de hemel

Column door , , Reacties: 2, Nederlands
Gewijzigd op: 18-06-2009 10:57+01:00
Ik moest voor mijn werk richting Letland. Mijn baas wilde weten of een investering in Baltische haring een goede investering zou zijn. Ik moest in het plaatsje Roja met een handelaar in Baltische haring praten. Roja is een plaats ten noorden van de hoofdstad Riga. Riga, de stad waar de verleiding naar je toekomt als een dronken hoer. Een vluchtige consumptie. Ik moet de handelaar bespelen. Samen zijn slecht gestookte drank drinken, complimenten over zijn snor maken en rochelen tot we erbij neervallen. Dat soort dingen.

Ik stribbelde tegen toen mijn baas vorige week het voorstel deed. De volgende dag liet hij per mail weten dat ik mijn zoon mocht meenemen. Twee dagen later zat ik in het vliegtuig. Ik zou voor een week babbelen met de handelaar in Baltische haring vijfduizend euro krijgen. Geld verleid. Investeringen in haringen mag wat kosten. Wel vloog ik met airBaltic. Het Kapitalisme kent grenzen. Ergens halverwege de vlucht schudde turbulentie ons door elkaar. Beer Bemmel viel van mijn zoon zijn schoot af.

De handelaar in Baltische haring is een aardige man. Hij stookt drank. Of beter gezegd; hij stookt alcohol en noemt dat drank. Hij rochelt veel, maar heeft geen snor. Zijn vrouw wel. Ik heb daar nog geen compliment overgemaakt. Mijn zoon en ik slapen in een soort van stal. Onze matrassen liggen boven op het stro. Onze slaapzakken hebben we aan elkaar geritst. Elke avond doen we spelletjes, samen met Tjering de hond van de visboer. Mijn zoon en ik hebben zijn naam maar verbasterd tot Tering. Dit omdat het leuker is én omdat het zo lijkt; het lijkt of het hondje erg ziek is.

Na het doen van spelletjes gaat mijn zoon slapen en bel ik met mijn vriendin. Zij zit thuis. De handel in hersenen en zielen moet doorgaan. Zij probeert zielen beter te maken en krijgt daar geld voor. Marketing is overal. Ik vertel haar dat Baltische haringen gewoon op Hollandse nieuwe lijken. Dat vertel ik mijn baas niet. Hem vertel ik dat ze een verpletterende indruk achterlaten en dat de bekendste vogel van Letland, de ooievaar, booming business is. Hij gelooft dat. Soms moet je leugens voeden. Waarheid is voor de domme. Vertel een mens wat hij horen wil en je zal succesvol zijn.

De Baltische haring man kan honderd ooievaars voor me regelen. De drieduizend Baltische haringen had ik al laten inpakken. Morgen zal de container richting Nederland verscheept worden. Mijn baas liet weten zich te verheugen.

Ik vlieg over twee dagen terug. Vanavond ga ik samen met de ooivaar ronselaar naar de dronken hoer van Letland. Gokken, drinken en rochelen tot ik erbij neerval. Het paaien zet zich voort, ook na de transactie. Mijn zoon zal vannacht bij de vrouw met de snor slapen. Als hij daar maar geen complimenten over maakt.

Maandag zal ik mijn baas vertellen dat ik er mee stop. Ik stop met liegen en draaien. Het is tijd voor ander werk. De kapitalist in mij is stervende.
Log in om te reageren.
LEES OOK
Zwarte Viltstift Op Het Pakpapier Marco ©
Zwarte Viltstift Op Het Pakpapier
Een Sprong In Het Diepe! De Jong ©
Een Sprong In Het Diepe!
Mijn Hoofd Loopt Altijd Weg unknown ©
Mijn Hoofd Loopt Altijd Weg
Reacties (2)
  • Hmmm gaan kapitalisten wel naar de hemel überhaupt?

    Of vissenzielen...
    Blauwtje | 18-06-2009 | 17:03 | NL
  • Briljant, een column van het zuiverste water.
    WijntjeDoen | 18-06-2009 | 14:18 | NL