christelijke datingsite en community

Wat Staat Er Op Jouw Lijstje?

Column door , , Reacties: 4, Nederlands
Ze zijn er in allerlei soorten en maten: kort en lang; weloverwogen of totaal uit de lucht gegrepen; handgeschreven of gedrukt. Op een notitieblaadje, in een memo, krantenknipsel, tijdschriftartikel of spreadsheet. Soms zitten ze simpelweg in je hoofd. Als reminder, herinnering of voor het broodnodige overzicht en voor wat orde in de chaos. Of gewoon omdat lijstjes leuk zijn.

Maken we onderscheid naar soort dan is daar het boodschappenlijstje; het verlanglijstje; de boekenlijst; de hitlijst; de gastenlijst en niet te vergeten de to-do-list. Lijstjes kunnen worden opgebouwd tot een top3, top5, top10, top50, top100 en zelfs een top1000 of hoger.

Aan het eind van het jaar heerst er een waar lijstjesvirus. Besmettelijker nog dan de griep. Het complete kalenderjaar wordt samengevat in heel veel lijstjes. De beste, de leukste, de knapste, de meest bekeken, de meest gelezen, de meest beluisterde, de meeste bezochte… Je kunt het allemaal zo mooi op een rijtje zetten.

Daaruit volgen dan weer nominaties voor de (sport-)man of vrouw van het jaar, de politicus van het jaar (Wilders werd het gek genoeg net niet!), het televisiemoment van het jaar, de sportploeg van het jaar (5 zwemsters in galajurk), het nieuwsfeit van het jaar, de Nederlander van het jaar (Linda?), het woord van het jaar (ontvrienden en twitteren, toch eens uitproberen), het boek van het jaar (afhankelijk van in welke boekwinkel je bent), het tijdschrift van het jaar (Quest), de auto van het jaar (geen, in mijn geval), de topman van het jaar (ik denk Dirk niet), de website van het jaar, en ga zo maar door.

Misschien wordt het tijd om in deze lijstjesmaand ook op Funky Fish verkiezingen uit te roepen. Voor de leukste visaktes, visfoto’s, funky dates, funky uitjes, funky weddings en funky baby’s. En natuurlijk voor de leukste blogs en columns.

Op deze plek heeft het columnistenteam het afgelopen jaar tot nu toe maar liefst 331 columns laten zien. Dat is een risico. Want zodra je een podium beklimt, roep je allerlei commentaar over je af. De meningen onder het lezerspubliek waren dan ook verdeeld, zo bleek uit de reacties. Grote vraag is nu welke columns van 2009 het meest worden gewaardeerd. De columnisten zelf hebben daar zo hun eigen ideeën over, maar horen graag wat feedback van de lezers. Gewoon uit nieuwsgierigheid. En voor de fun(k)!

We hebben al een persoonlijke selectie gemaakt, maar willen jullie niet te veel sturen met onze keuzes. Tegelijkertijd willen we jullie ook niet zomaar laten zwemmen en verzuipen in ruim 300 teksten. De lijstjes van de columnisten verschillen onderling nogal, maar er zijn overeenkomsten. Ik noem: “Wat een gat!”, “Asociaal”, “Alleen beeld en geen geluid”, “Liedje uit een volwassen kinderhart”, “Drijf mij tot wanhoop”, “Hij verwachtte dat God hem genas”. En verder mogen jullie het lekker zelf uitzoeken.

Noem ons je top5!

Beloning: een eervolle vermelding in een volgende column.
Log in om te reageren.
LEES OOK
Zoef, In De Linkerbil Van Een Grote Vrouw Ostap ©
Zoef, In De Linkerbil Van Een Grote Vrouw
Slechte Liedjes Pien ©
Slechte Liedjes
… En De Klok Tikte Verder… Marco ©
… En De Klok Tikte Verder…
Reacties (4)
  • Hahaha uhmmm ik vind uiteraard de column van Jos top. Alhoewel ik er soms van kan kotsen.

    www.funkyfish.nl/column/340/blauwtje-schrapt-te-snel.html is dan hahaha nog steeds om schaamrood op de kaken te krijgen, maar wel ontzettend geinig. Dus noem ik hem...
    Blauwtje | 22-12-2009 | 18:43 | NL
  • Haha, SJ... die sterren hebben bewezen niet altijd te werken...

    smiley
    Blauwtje | 20-12-2009 | 20:31 | NL
  • Ik heb er echt niet op gelet om daar aandacht aan te besteden. Maar een tip voor de redactie misschien is dat ook columns een sterren status kunnen krijgen. Dan kan elke lezer op het moment van lezen een waardering geven. Een goede column met 50 lezers die elk 5 sterren geven zou dan 250 sterren opleveren. Op deze manier moet het toch simpel zijn de beste columns te nomineren.
    Strandjutter | 20-12-2009 | 16:44 | NL
  • Whoehoeeee!!

    (En nu nog even AL DIE columns nazoeken... smiley)
    Blauwtje | 20-12-2009 | 00:16 | NL