Blog
Vrijwilligerswerk
Door datingsite- en communitylid
Willem-Anne
30-09-2010 23:09 | bekeken:
824 | funked:
0 | reacties:
0
Tijdens m'n aktieve loopbaan als boekverkoper heb ik heel wat met vrijwilligsters opgetrokken. Veel christelijke boekhandels draaien bij de gratie van
vrijwilligers/sters. Vanuit commercieel oogpunt moet je een hoge verkoop scoren wil je als winkel quitte draaien.
Als ik heel eerlijk ben, werkte ik het liefste alleen.
In de aanwezigheid van andere mensen voel ik me gauw geremd.
Eigenlijk lijk ik wel een beetje op een Einzelgänger.
Je word er door gezegend als je over je eigen grenzen heen stapt.
Vanuit de omgang met tientallen vrijwillige medewerksters bewaar ik de mooiste herinneringen.
Echter, vanuit m'n onhandigheid in het sociale verkeer, heb ik ook dikwijls mensen bezeerd. Soms was ik helemaal in de war hoe ik gemaakte fouten weer recht moest breien.
Als je een label op me wilt plakken, hoor ik thuis in de categorie van hooggevoelige mensen.
Een zegswijze luidt: Soort zoekt soort.
Het eigen soort komt soms ook spontaan op je weg.
Het gebeurde nog al eens dat hooggevoelige mensen zich aanmeldden voor vrijwilligerswerk. Dat realiseer je je dan achteraf.
Vanuit iemands psychische verwondingen reageren mensen soms heel merkwaardig.
In mijn denken over anderen heeft het leven mij milder gemaakt.
Soms denk ik wel eens dat heel veel mensen buiten de boot vallen voor wie het leven in deze heftig geseculariseerde wereld te veel is.
Vraag God er naar om uit die vicieuse cirkel te stappen waarin het leven teveel om jezelf draait. Wie weet, krijg je genade om over jouw eigen grenzen heen te stappen.