Blog
Zoekgeraakt
Door datingsite- en communitylid
Adriano
04-12-2024 15:57 | bekeken:
83 | funked:
3 | reacties:
0
Afgelopen week kreeg ik rugpijn, zo erg zelfs dat ik niet kan werken. Ik droomde afgelopen nacht en wil mijn bevindingen over die droom met jullie delen. Ik analyseer mijn dromen nu en dan aan de hand van het boek ‘Dromenjager’ van Dite Coumou. En daarmee doe ik dat met deze droom.
De droom ging als volgt: ‘Ik ben ergens in een plek waar auto’s rijden, er is een pad. Die kan ik met de fiets nemen. Maar ik ben met de auto. Ineens is het pad niet meer begaanbaar. Er is een nieuw pad waar het oude pad is, maar het moet nog gevormd worden.
Vervolgens zie ik een auto, nu ben ik met de fiets. Het is donker. Ik zoek mijn weg. In de auto zit iemand die ik kwalificeer als agent, alleen heeft hij geen uniform aan. Ik vraag hem naar deze nieuwe weg. Hij bevestigt mijn aanname dat de weg veranderd is. Ik wil de weg op gaan, zet mijn licht aan maar het schijnt niet. Ik realiseer mij dat dit gevaarlijk is voor andere voertuigen die mij mogelijk niet zien op de weg.’
Ik pakte mijn oude aantekeningen erbij rond het verklaren van dromen.
Wat voor droom is het? Een ziel-droom (verwerkingsdroom).
Wat is de context van de droom?
Wat is er gaande in je leven, wat houdt je bezig en hoe voel je je?
- Ik ben ziek, en als ik dieper kijk krijg ik nu de volgende gedachte: loslaten van dat hele harde werken om erkenning, om speciaal te willen zijn. Zou dat proces zich nu voltrekken? Van loslaten wat ik altijd op mijn rug meezeulde aan verlangen om speciaal te zijn. Zou dat verband kunnen houden met mijn rugpijn. Ik voel die pijn, is dat al die oude pijn van het harde werken?
Wie is de hoofdpersoon in de droom? Ik
Welke emoties ervaar je in de droom?
In de meeste dromen kun je maar één emotie herkennen? - Verbazing
Over welke activiteiten gaat de droom?
Welke gebeurtenissen of handelingen kwamen er in je droom voor? Gemiddeld vier per droom, en meestal niet meer dan zeven. Niet alles is even belangrijk.
- zoeken van de weg, vragen naar de weg, op weg gaan
Welke symbolen kwamen er voor in de droom?- een weg die onduidelijk is, vragen bij iemand die autoriteit heeft, op weg gaan en gezien willen worden
Hoe wil je je droom noemen?
Geef je droom een titel. Zo haal je vaak ongemerkt, de kern van de droom naar voren. Je ontdekt wat het belangrijkste is. - zoekgeraakt
Uitleg:
Ik zie dat ik in mijn droom een weg zoek. Na mijn vorige blog over speciaal willen zijn en dat achter me willen laten, is er ook een vacuüm, ‘een ruimte zonder druk’ ontstaan. Want als ik dus niet meer de druk voel van speciaal te willen zijn, waar leidt mijn weg dan naartoe? Die vraag heeft me de afgelopen dagen bezig gehouden. Wat als ik niet meer in vuur en vlam kan staan voor nieuwe dingen, want daar viel het speciaal willen zijn mee samen, wat geeft me dan vuur? Kan er vuur zijn zonder speciaal te willen zijn.
Dit zijn allemaal vragen die samenhangen met het zoeken van een nieuwe weg. Waar ik echter gewend was die weg in te vullen met schrijvers van christelijke boeken, mensen met autoriteit, die ik hoog achtte als de agent zonder uniform in de droom. Aan wie ik bevestiging van mijn weg vroeg, maar die mij uiteindelijk in de duisternis leidt wanneer ik gezien wil worden en dan blijkt dat het licht van Christus ontbreekt.
Maar ik probeer ook een verklaring te vinden van de pijn die ik nu in mijn rug heb en die hardnekkig is. Als ik de Heilige Geest dit voorleg, krijg ik een lied in mijn gedachten: ‘Groot is Uw trouw, o Heer.’ En daar mag ik mijn vertrouwen op stellen op de Heer.
Amen.