Blog
Je bent "in de tijd" geboren
Door datingsite- en communitylid
Willem-Anne
12-06-2022 17:37 | bekeken:
251 | funked:
7 | reacties:
3
Bijna elke week komt er in de nieuwsuitzendingen wel een bericht door van het verscheiden van een bekende Nederlander. Schokkend is het veelvuldig overlijden van bekende filmsterren en rock musici. Velen onder hen kunnen de weelde van de adoratie door het publiek niet aan en kiezen voor een teveel aan drugs. Hoe triest kan het leven worden van mensen waarin de verafgoding van hun eigen persoon in het middelpunt staat.
We leven - helaas - in een volop hedonistisch tijdperk. Ieder mens is uniek en wil graag gezien worden. Een extreem individualisme leidt tot ontaarding zoals God de mens oorspronkelijk bedoeld heeft. In de middeleeuwen was hooguit de helft van de mensen gehuwd. Een generatie terug werd het als vanzelfsprekend geacht dat je eerst moest werken aan voldoende financiële zekerheid voordat je kon dingen naar de gunsten van een meisje. Maar dit alles terzijde.
Mensen die het leven verlaten zijn "uit de tijd". Ik ben aan het herlezen een boek van Herman Andriessen: "De tijd te vriend houden". Spiritualiteit bij het ouder worden. Gisteren hadden we nog een gesprek in huiselijke kring dat het lijkt dat de jaren na iemands pensionering veel harder verstrijkt dan de jaren daarvoor. "Hoeveel tijd heb ik nog?" kan een thema worden dat iemands denken gaat overheersen. Dat geldt ook voor huwelijkskansen voor ouderen, die de tijd door hun vingers zien wegglippen.
"In de tijd - uit de tijd". En op welk punt zijn jij en ik aangeland waar het gaat om Gods tijd?
Meer als ooit tevoren realiseer ik me hoe belangrijk het is om schatten te verzamelen voor de tijd die komt. Dat zal ongetwijfeld een goede tijd zijn, tenminste, wanneer je op het goede paard gewed hebt. Dit is een beetje een ongelukkige manier van zeggen. De relatie die je met Jezus Christus aan gaat is als een anker der ziel, dat veilig en vast ligt. (Hebreeën-brief).
Binnen de tijd, de aardse tijd die ons gegund is, mogen we volop verlangen naar menselijk geluk, harten die elkaar vinden, mits God daarin gekend is. Dit najaar hopen we bezoek te krijgen van mijn oudste broer (87) die na een gelukkig huwelijk van vierenzestig en een half jaar weduwnaar werd. Een half jaar geleden is hij hertrouwd. Ik bewonder hun lef. Samen komen ze een kleine twee weken naar Nederland.
Laat het geluk, waar je naar verlangd altijd in relatie staat tot het hemelse geluk wanneer het vervolg van de tijd een andere dimensie krijgt.