Blog
God houdt van deze "oude" wereld......
Door datingsite- en communitylid
Willem-Anne
25-07-2018 13:46 | bekeken:
618 | funked:
2 | reacties:
3
Enkele dagen geleden kocht ik bij een Emmaüs boekwinkel een "nieuwe" atlas. Bij "nieuw" bedoel ik hier een goede tweedehandse. Inmiddels heb ik nu zo'n tien atlassen, geografische atlassen en historische atlassen. Met een zeker welbehagen blader ik voor de zoveelste keer door m'n nieuwe atlas. Hij onderscheidt zich vanwege zijn unieke cartografie.
Op vier van de vijf continenten heb ik m'n sporen nagelaten. Het duizelt me wanneer ik me realiseer dat de Schepper van hemel en aarde in staat is unieke relaties aan te gaan met een elk van zijn schepsels.
De laatste weken stort ik me op de evangeliën, om op heel bedachtzame wijze kennis te nemen van het leven van Jezus. En steeds ontdek ik nieuwe dingen, die ik min of meer al wel wist, maar in de flamboyante vertaling van Templeton, er weer uitspringen.
De bestudering van zijn leven gaat ook met emoties gepaard. Het spanningsveld is menig keer om te snijden wanneer hij in dialoog is met de religieuze politie, schriftgeleerden en Farizeeën.
Tegelijkertijd realiseer ik me dat flarden van het farizeïsme mij ook niet vreemd zijn.
Kennis te nemen van zijn geweldige levensopdracht houdt mij ook de spiegel voor.
Verlang ik er naar om bij Hem te horen en accepteer ik ook de consequenties van zo'n keuze? Ik lees over de uitzending van de twaalf apostelen en gisteren over de uitzending van zeventig discipelen. Hij stuurt ze uit met onbeperkte volmacht. Een ieder moet weten wie Jezus is en dat het Koninkrijk in aankomst is.
Inmiddels zijn we tweeduizend jaren later. Vanmorgen was de hele voorpagina van de krant gewijd aan de opwarming van de aarde. In één of anderhalve eeuw is de bevolking van de wereld verviervoudigd. Het continent Afrika is niet langer in staat haar inwoners te voeden. De vulkaan in het Midden Oosten staat op het punt verder te exploderen en niemand is gerust op een goede afloop. Welke wereld laten wij na aan onze kinderen en kleinkinderen?
Bij het ouder worden ga je je steeds meer realiseren dat er maar weinig dingen zijn waar je echt zeker van bent.
Jezus heeft deze aarde bezocht toen de Romeinen de baas waren in Palestina.
Gedurende z'n driejarige bediening in het openbaar heeft Hij steeds geweten dat z'n leven zou eindigen in een terechtstelling, een afschuwelijke- en pijnlijke dood aan een kruis. Op een voor ons ondoorgrondelijke reden heeft Hij die afspraak met Zijn Vader gemaakt met het uitzicht om ons vrij te kopen. Hij houdt onvoorwaardelijk van ons. Ik probeer elke dag "ja" te zeggen op Zijn plan voor mijn leven en de bereidheid op te brengen wat Hij van mij verwacht.
In de evangeliën ontdek je dat Jezus wist dat eens de tijd zou aanbreken dat Hij het verloren koninkrijk van David weer zal herstellen. Een derde van de heilige Schrift bestaat uit profetieën dat de Messiaanse tijd in volle glorie zal aanbreken.
Op de een of andere manier zal ik - en ik hoop, jij ook - daar bij betrokken zijn.
God houdt van deze "oude" wereld en ik ben er dankbaar voor om in deze tijd te mogen leven. Ondanks de warmte gaan m'n vrouw en ik vrijdag naar het strand en willen daar de maansverduistering afwachten.