Hoe de winterdip ontstaat

Column door Miss Mustache, 21-01-2012 00:00, reacties: 11, vertoningen: 209
Miss Musttache Winter
I like these cold, gray winter days. Days like these let you savor a bad mood. Bill Watterson

Afgelopen maandag stond het weer met koeienletter op de voorkant van elke krant: 'Blue Monday' en dit jaar zelfs "erger dan anders". Volgens alle kranten was het weer zover... de meest depressieve dag van het jaar is aangebroken! De derde maandag in januari wordt bestempeld als Blue Monday. "De dag dat het slechte winterweer, de mislukte goede voornemens en de krappe financiële situatie er samen voor zorgen dat we ons bovengemiddeld somber en eenzaam zouden voelen", vertelt de Telegraaf ons.

Door de vele aandacht wordt het ons alleen maar aangepraat. Vandaag moet je je wel depressief voelen, want dat hoort zo op deze dag van het jaar. Dat lijkt de boodschap. Het is net als met 'vrijdag de dertiende', dat zou ook ongeluk brengen. Welke gemiddelde Nederlander gelooft daar eigenlijk in? Stel dat niemand er aandacht aan zou besteden, dan zouden we gewoon zin in weekend hebben op die vrijdag. Maar als er door 't hele land kranten liggen met een hele grote zwarte kat er op, tja... dan hou je de mythe wel levend. Je wordt er gewoon mee doodgegooid dat er iets mis moet zijn met zo'n dag.

Stel dat de media januari nou eens als Officiële Winterdip Maand uit zouden roepen. Het advies zal luiden dat we ons vooral heel erg moeten verwennen. Dit zegt natuurlijk Verkade, de grootste sponsor van de Winterdip Maand. Aangezien het toch al niet lukte om te lijnen, snoepen we er dan maar weer flink op los. Bol.com komt met speciale Winterdip DVD Pakketten zodat we de avonden op de bank wel door komen. En elke dag verschijnt er in de krant een reallife story van mensen die zo ontzettend last hebben van hun winterdip. Dat ze zich zo somber en zo eenzaam voelen... Zo vallen we allemaal in een winterslaap om er tonnetje rond weer uit te komen.

Zowel vrijdag de dertiende als de blauwe maandag hebben we alweer gehad en we hebben het overleefd. Trouwens die blauwe maandag was inderdaad blauw... hemelsblauw om precies te zijn! Van zo'n knisperende winterdag kan ik alleen maar gelukkig worden. Vooral omdat de zon zo mooi opkwam en weer onderging toen ik naar huis fietste. Toegegeven zo halverwege januari gaat mijn leven ook een beetje in de winterstand. Het is koud en donker als je 's ochtends je bed uit moet komen. En 's middags als je thuiskomt, kunnen de lichten ook alweer aan. Het duurt nog zo lang voor je weer buiten kunt picknicken bijvoorbeeld. Dus steek ik gezellig kaarsjes aan en kruip lekker op de bank en bedenk me dat ik hierom van de winter hou.

Tips van Miss Mustache:
* Zorg goed voor jezelf; oftewel ga lekker en gezond koken! Doe inspiratie op in kookboeken of op internet natuurlijk.
*Juist in deze tijd kun je fijn zwelgen in melancholische muziek, zoals The Black Atlantic, Rue Royale en Josh Garrels. Live is natuurlijk dubbel genieten.
Log in om te reageren.
ascending descending
zeiljongen
Of kijk even naar de video van I'm Elmo and i know it
zeiljongen | 22-01-2012 | 15:32 | NL
Mimosa
Gelukkig hier ook geen depressie wel winterslaapneigingen.
Na december gaat alles weer de goede kant op: het wordt lichter, de vogeltjes fluiten, de krokusjes bloeien al !, lekker uitslapen lukt dan gewoon niet meer, ik wordt wakker of ik wil of niet. smiley
Mimosa | 22-01-2012 | 12:45 | NL
Heidebloempje
Ik ben zo'n iemand die last van de winterdip heeft. Niet de winterdepressie want sombere gevoelens ken ik niet. Wel kom ik net zo moe mijn bed uit als ik erin ging, en is eigenlijk elke dag wel een blue monday. Maar ik weet dat het vanzelf weer overgaat als de zon weer meer gaat schijnen en ik niet meer bij daglicht op kantoor zit maar er zelf ook nog wat van zie.
Heidebloempje | 22-01-2012 | 09:39 | NL
Blauwtje
Oi... Paula komt nu wel heel dichtbij de kern van mijn nickname.... ouch!

smiley
Blauwtje | 22-01-2012 | 00:35 | NL
Miss Mustache
Oké Oké tuurlijk is er een nuance... Dát is't 'm nou juist, de media klopt alles op tot DEPRESSIE waardoor de mensen die gewoon een beetje bleu zijn met hun gepiep de mensen met échte problemen overstemmen...

En ja dipjes horen bij't leven, zodat er ook weer upjes kunnen zijn! smiley Geniet van de dagen die wat langer lijken en blijf lekker een avond op de bank als't regent en stormt. Hmmmm.
Miss Mustache | 21-01-2012 | 13:25 | NL
Paula
Na het weekend is elke maandag toch een klein beetje blue?!
En als je Blauwtje heet trouwens ook. smiley
Paula | 21-01-2012 | 11:49 | NL
Jenneke
Ik blij dat ik die dag geen media heb gevolgd smiley Wist er niets van smiley En heb genoten van het mooie weer en geniet extra dat we de kortste dag alweer gehad hebben! 's Middags is het al veel langer licht en nog even...dan gaan we ook 's ochtends weer in het licht weg smiley
Jenneke | 21-01-2012 | 11:33 | NL
Blauwtje
Uiteraard heb je voor het grootste gedeelte gelijk dat het een soort hype is, en daarnaast zijn je tips natuurlijk heel goed.

Maar je mag dus NIET vergeten dat er mensen zijn die wel degelijk een winterdip hebben en die niet aangepraat is. Dat is geen pretje en daarom zou een nuancering op zijn plaats zijn, want juist de stelling dat het maar aangepraat is kan behoorlijk hard zijn voor iemand die er wel mee worstelt ook al zou die hele Blue Monday niet bestaan.

Thanks voor je begrip.
Blauwtje | 21-01-2012 | 01:34 | NL
N-aj  ta
GOEDE TIPS BY THE WAY!
N-aj ta | 21-01-2012 | 00:43 | NL
N-aj  ta
Nou wat hadden we een prachtige blue Monday! Ik werd ook helemaal gelukkig van die mooie uitgestrekte witte velden, strak blauwe lucht en dappere zon.
Daar hebben wij geen sjukkelaaj voor nodig, wat jij mevrouw Snor!
N-aj ta | 21-01-2012 | 00:43 | NL
Joke
Gat in de markt, die winterdipmaand! Je kan de marketing in!
Joke | 21-01-2012 | 00:28 | NL
Reacties: 11
 
Twitter text logo